Головна сторінка Про Проект Партнери Інтернет-ресурси Контакти Карта сайту Зв`язки з громадськістю
English
USAID Проект розвитку ринків капіталу
Реформування нормативно-правової бази у сфері ринків капіталу / Огляд

Новини

Бібліотека

Регулювання і нагляд за ринками капіталу
(інституційний розвиток)

Інфраструктура ринків капіталу

Реформування нормативно-правової бази у сфері ринків капіталу

Пенсійна реформа

Розвиток фінансових інструментів
 
Електронна система комплексного розкриття інформації емітентами цінних паперів (ЕСКРІН)
http://eds.ssmsc.gov.ua
Pilot Project on Implementation of ESCRIN
Hotline On Pension Reform Issues "ГАРЯЧА ЛІНІЯ"
з питань
пенсійної реформи
0-800-500-392
Огляд

Проект "Розвиток ринків капіталу" в напрямі реформування правової бази надає юридичні поради та допомогу в розробці нормативно-правових актів за двома головними сферами діяльності Проекту:

1) Пенсійна система
    Реформа пенсійної системи відбувається відповідно до моделі Світового банку щодо трьохрівневої пенсійної системи. Закон України "Про недержавне пенсійне забезпечення", що регулює третій рівень пенсійної системи – добровільне пенсійне забезпечення, був прийнятий у липні 2003 року. На даний час його редакція приводиться до більшої відповідності міжнародним стандартам шляхом внесення змін та доповнень. Законопроект про внесення змін до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" готується до розгляду у Верховній Раді України до другого читання. Окремий проект Закону України "Про обов’язкову професійну систему" передбачає переведення пенсійного забезпечення осіб, які зайняті у шкідливих умовах праці, на третій рівень пенсійної системи, за рахунок сплати на їх користь пенсійних внесків роботодавців. Законопроект про запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування (другого рівня пенсійної системи) знаходиться у Верховній Раді України на стадії підготовки до другого читання. Прийняття зазначених законопроектів Верховною Радою України очікується у 2008 році. Щодо більш детальної інформації, звертайтесь до розділу "Пенсійна реформа".
    У діючу редакцію деяких нормативних актів, що стосуються функціонування пенсійної системи, наприклад, про розрахунок чистої вартості активів, кількості одиниць пенсійних внесків, вартості одиниці пенсійних внесків та розрахунку суми коштів на індивідуальних пенсійних рахунках, вносяться зміни та доповнення. Здійснюється також розробка нових нормативних актів за такими напрямками, як реклама недержавних пенсійних фондів, розкриття інформації, звітність, ліцензування та застосування заходів впливу. Передбачається також розробка нових нормативних актів відповідно до нових законів або внесених до законів змін.

2) Ринки капіталів
    Очікування інвестиційних надходжень у зв’язку з запровадженням внесків до Рівня II стимулюють реформування ринків капіталу. В результаті функціонального та структурного реформування системи з метою приведення її у відповідність до міжнародних стандартів та з урахуванням можливого вступу в ЄС вносяться зміни до усіх відповідних законів та нормативних актів. Більш детальну інформацію щодо реформування інфраструктури та структури регулювання та нагляду ринків капіталу можна знайти у відповідних розділах.

Реформування правової бази включає наступні напрями:
    Нормативно-правову базу щодо структури та функціонування фондових бірж, а також щодо торгівлі, розкриття інформації, звітності та ін.
    Депозитарну систему та пов’язані напрями, такі як ведення реєстрів, кліринг та розрахунки, встановлення кореспондентських відносин, валютні обмеження тощо.
    Регуляторну базу стосовно реструктуризації та переліцензування СРО та їхньої діяльності.
    По деяким напрямам, таким як деривативи, розробляються нові закони.
Сайт створений та підтримується Проектом USAID "Розвиток ринків капіталу"